Таг : пожари австралија

Забава МАГАЗИН

Баленсијага поткрена хуманитарна акција за спасување коали

Како одговор на еколошката криза во Австралија предизвика на од пожарите, Баленсијага одлучила да помогне со лансирање на хуманитарна мини колекција. Своите хуманитарни напори ги...
Забава МАГАЗИН

Модел се бори против пожарите со свои фотографии

Инфлуенсерка од Австралија се бори против пожарите со голи фотографии. Кејлен Варс, која стои зад профилот The Naked Philanthropist, вели дека собрала 500.000 долари во...
Забава МАГАЗИН

Расел Кроу поради пожарите во Австралија не дојде на Златните глобуси

Актерот Расел Кроу поради пожарите во својата родна Австралија не беше присутен на доделувањата на Златните глобуси на кои е награден за улогата во минисеријата...
Забава МАГАЗИН

Пинк ќе донира 500.000 долари за пожарите во Австралија

Поп ѕвездата Пинк вети дека половина милион долари ќе ги донира на локалните пожарникари кои се борат со пожарите во Австралија. I am totally devastated...