Таг : позитивен

МАКЕДОНИЈА

Филипче: Позитивен е полицаец од Унгарија, кој е на работна задача во земјава

Полицаец од пограничната полиција, кој бил на должност на јужната граница на нашата држава, по враќањето во Унгарија бил тестиран и е позитивен на коронавирусот....
Некатегоризирано

Џорџе Давид призна дека бил неодговорен и имал контакт со многу луѓе

Музичарот и еден од членовите на жирито на музичкото шоу „Ѕвезде гранда“, Џорџе Давид Николиќ, е позитивен на коронавирусот. Сега е во болница во карантин....
Забава МАГАЗИН

Српскиот музичар Џорџе Давид позитивен на коронавирусот

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Вработен кај кралицата позитивен на коронавирусот

Кралицата Елизабета ја напушти Бакингемската палата пред неколку дена, со цел да го избегне вирусот. Пред да отиде во Винздор, вработените од палатата се тестирале...
Забава МАГАЗИН

Принцот Алберт е позитивен на коронавирусот

Принцот Алберт од Монако е позитивен на коронавирусот, соопштила вчера кралската палата, пишува Daily Mail. Власта во државата рекла дека не е загрижена за здравјето...
МАКЕДОНИЈА

Позитивен извештај од Холандија: Северна Македонија постигна дополнителен напредок за преговори со ЕУ

По извештајот на Европската комисија во кој беа позитивно оценети реформите во правосудството, добивме позитивен извештај и од Делегацијата на Постојаниот комитет за европски прашања...