Таг : предлага

СПОРТ

ФА го предлага Вембли за завршување на сезоната во Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Англиската фудбалска асоцијација (ФА) го предлага националниот стадион „Вембли“ и „Ст. Џорџ парк“, Националниот фудбалски центар, како стадиони за да и помогнат на Премиер лигата...