Таг : Премиер Лига

Фудбал

По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип

Влатко Зорба
По Премиер лигата, продолжува и Чемпионшип. Второто по ранг фудбалско натпреварување во Англија ќе започне на 20 јуни. Како што истакна претседателот на англиските фудбалски...
Фудбал

Предложени нови термини за Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Пред пандемијата од коронавирус, Премиер лигата имаше стандардни термини, а љубителите на фудбалот ги поминуваа повеќето од викендите гледајќи ги дуелите од 13:30 до 20:30...
Фудбал

Мурињо носи играч на Реал во Лондон?

Според шпанските медиуми, Арсенал и Тотенхем се заинтересирани за услугите на фудбалерот на Реал Мадрид, Начо Фернандез. „Топџиите“ бараат решение за одбраната, што е послаб...
Фудбал

Договор во Премиер лигата: Да се одиграат сите 92 натпревари до крајот на шампионатот

Влатко Зорба
Англиските фудбалски клубови во Премиер лигата се договорија денес да ги одиграат сите натпревари до крајот, но не ги прецизираа датумите за продолжување на натпреварувањата....
СПОРТ

Сè повеќе клубови бараат краен рок за завршување на сезоната во Премиер лигата

Stefanija Kuzmanovska
Се повеќе и повеќе клубови од Премиер лигата бараат 30 јуни да биде поставен како краен датум за завршницата на оваа сезона во Премиер лигата,...