Таг : Превоз

МАКЕДОНИЈА

Препораки за патниците кои користат јавен превоз од министерот Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави неколку препораки за патници кои користат јавен превоз. -Редовно мијте ги или дезинфицирајте ги рацете,...
МАКЕДОНИЈА

Јавен повик за организирање авионски превоз за македонските државјани од Берлин, Бон и Минхен

Берта Китинска
Владатa објави јавен повик за организирање авионски превоз за македонските државјани кои во моментов престојуваат во Берлин, Бон и Минхен и сакаат да се вратат...
МАКЕДОНИЈА

Од утре ќе се пуштат повеќе автобуси на неколку линии, вели Филипче

Министерот за здрвавство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за најновите податоци со коронавирусот во земјава. Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи...
МАКЕДОНИЈА

ЈСП времено ги укинува студентските билети и бесплатниот превоз за пензионерите

ЈСП Скопје од утре времено ги укинува бесплатните годишни и средношколски и студентски билети. Како што информираат од Јавното претпријатие, времено се укинува и бесплатниот...
МАКЕДОНИЈА

Бесплатен јавен превоз по повод манифестацијата „Бела ноќ“

Влатко Зорба
По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие- ЈСП. Бесплатниот превоз, како што појснуваат...