Таг : Принц Чарлс

Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс може да излезе од самоизолација

Принцот Чарлс закрепнува од заразата со коронавирус и сега може да ја напушти самоизолацијата, откако помина седум дена во карантин. Неговата сопруга Камила Паркер Боулс...
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс за прв пат во јавност откако беше откриено дека е заразен со вирусот

Принцот Чарлс се огласи за прв пат откако беше дијагностициран со коронавирусот. Објавено е видео на кое, виртуелно, им се придружи на илјадниците луѓе ширум...
Забава МАГАЗИН

Меган му забранила на Хари да го види татко си?

Меган Маркл наводно му забранила на принцот Хари да го посети татко си Чарлс, кој е позитивен на коронавирусот. „Меган му рече на Хари дека...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам загрижен за здравјето на татко му, Хари тешко ја поднел веста

Принцот Вилијам е загрижен за здравствената состојба на неговиот татко, принцот Чарлс, откако тестовите покажаа дека е заразен со коронавирусот. Принцот од Велс, кој има...
Забава МАГАЗИН

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната...
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс има коронавирус, Камила не е заразена

Британските медиуми соопштуваат дека принцот Чарлс е позитивен на ковид-19, откако го направил тестот за коронавирус. Камила Паркер Боулс засега е негативна. Здравствената состојба на...
Забава МАГАЗИН

Нежната приказна позади двата часовници на прнцезата Дијана

Принцезата Дијана отсекогаш имала совршено чувство за мода. Била позната по топлината и љубовта која ја делела со народот. Таа одбивала да носи ракавици во...
Забава МАГАЗИН

Зошто Камила нема да стане кралица кога Чарлс ќе стане крал?

Принцот Чарлс престолот го чека веќе 71 година и дефинитивно е наследникот кој најдолго чекал во историјата на тронот. Иако се шушкаше дека Елизабета Втора...
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс ќе ја посети Босна

Кристина Денесовска
Принцот Чарлс на 17 и 18 март доаѓа во Босна и Херцеговина, а ќе ги посети Сараево и Сребреница, рекле од Амбасадата на Велика Британија...