Таг : принц ендрју

Забава МАГАЗИН

ФБИ ќе го испрашува принцот Ендрју

Сојузниот обвинител во Њујорк и ФБИ барале да разговараат со британскиот бринц Ендрју, поради истрагата поврзана со финансиерот Џефри Епштајн. – Јужниот округ Њујорк и...
Забава МАГАЗИН

Принцот Ендрју ги избегна традициите на божикната миса

Кристина Денесовска
Британскиот принц Ендрју ја одбегна традиционалната прошетка на кралското семејство на божикната миса, на крајот од годината која неговата мајка, кралицата Елизабета, ја нарече „бурна“....
Забава МАГАЗИН

Нова жртва на принцот Ендрју

Откако Вирџинија Робертс јавно раскажала дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендрју, сега се појави уште една жена која тврди дека и...
Забава МАГАЗИН

Беатрис ја откажа веридбата поради скандалот на принцот Ендрју

Како што многумина нејзини пријатели стравуваа, принцезата Беатрис (31) го смени датумот за прославата на својата свршувачка поради скандалот во кој се најде нејзиниот татко,...
Забава МАГАЗИН

Жртвата на принцот Ендрју во интервју тврди дека морала да го усреќи

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил...
Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам одиграл важна улога во скандалот кој го потресе кралското семејство

Принцот Вилијам заедно со татка си, извршиле притисок врз кралицата, да направи преседан во кралскиот протокол и својот син, принцот Ендрју, чие име се слуша...
Забава МАГАЗИН

Принцот Ендрју отстапува од кралските должности поради аферата со Епштајн

Синот на кралицата Елизабета Втора, принцот Ендрју, изјави дека отстапува од кралските должости поради скандалот поврзан со неговиот покоен пријател Џефри Епштајн кој беше во...
ЕУ СВЕТ

Британскиот принц Ендрју објави дека се повлекува од јавниот живот

Британскиот принц Ендрју објави дека се повлекува од јавниот живот, наведувајќи дека контроверзиите околу неговиот непромислен однос со американскиот финансиер Џефри Епстајн, кој беше осуден...
ЕУ СВЕТ

Британскиот принц Ендрју призна дека било грешка што престојувал во куќата на Епстајн

Британскиот принц Ендрју првпат во интервју за Би-Би-Си, одговори на прашања во врска со врските со осудениот педофил Џефри Епстајн, во кои призна дека било...