Таг : Приоритети

СВЕТ

Меркел: Коронавирусот би можел да погоди 19.200 луѓе на ден, мора да ги утврдиме приоритетите

Stefanija Kuzmanovska
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска му порача на раководството на нејзината партија дека коронавирусот би можел да погоди 19.200 луѓе на ден доколку продолжи сегашниот...
МАКЕДОНИЈА

Дигитализација, опременост на училиштата и професионален развој на кадарот – образовни приоритети во идните четири години

Влатко Зорба
Национална стратегија за дигитализација на образованиот систем, реформа со фокус да се развива логичкото размислување на учениците, професионален развој и мотивирање на наставниците, подобро опремени...
МАКЕДОНИЈА

Новата влада ќе се фокусира на домашните проблеми

Берта Китинска
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во улога на мандатар, најави дека „македонските граѓани ќе добијат одговорна влада, која ќе гарантира континуитет во остварување на стратешките...
Забава МАГАЗИН

Тест на личноста: Откријте нешта за себе за кои ни самите не сте свесни

user2
За овој забавен тест често се пишувало дека го составил самиот Далај Лама, но тоа се покажало како неточно. Сепак, многумина кои го направиле тестот...