Таг : притвор

Вести

Во притвор сите што се поврзани со експлозијата во Бејрут

Влатко Зорба
Либан прогласи вонредна состојба во наредните две недели и нареди куќен притвор за сите оние кои учествуваа и беа дел од складирање на хемикалии, кои...
МАКЕДОНИЈА

Укинат притворот за Панчевски

Влатко Зорба
Екс претседателот на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, е пуштен од притворското одделение каде помина дваесет дена. Панчевски вчера беше прогласен за виновен дека го...
Политика

Судот одреди 30 дена притвор за Владимир Панчевски

Влатко Зорба
На поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски денеска од страна на Велешкиотсуд му беше одредена мерка притвор од 30 дена, соопштија Коалицијата Сите за...
МАГАЗИН

Предложен 30-дневен притвор за Тијана Ајфон: Се бара и нејзина итна здравствена проверка

Stefanija Kuzmanovska
Обвинителството на БиХ ќе испрати предлог до Судот на БиХ за одредување мерка притвор во траење од 30 дена за седуммина осомничени кои беа уапсени...
Хроника

Продолжен притворот за двајцата штипјани кои брутално тепаа девојка

Влатко Зорба
Продолжен е притворот на двајцата насилници на возраст од 23 и 26 години, кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на...
Забава МАГАЗИН

Ќерката на Стивен Спилберг уапсена за домашно насилство

Само неколку дека откако странските медиуми пишуваа за тоа како ќерката на Спилберг има желба да стане порно актерка, Микаела е уапсена поради сомнение за...
МАКЕДОНИЈА

Како гаранција дека нема да избега, Боки понуди 150.000 евра

Берта Китинска
На денешното рочиште за „Рекет“  одбраната на Бојан Јовановски се изјасни дека нуди 150.000 евра за тој да излезе од притвор. Семејството на Боки како...
Хроника

Дваесет и тригодишник од Гевгелија во притвор поради силување на малолетничка

Берта Китинска
Против 23-годишникот од Гевгелија кој силувал малолетно девојче поднесена е кривична пријава и определена му е мерка притвор во траење од 30 дена. Тој бил...