Таг : Приведување

Хроника

Србин приведен на Табановце, илеаглно влегол во земјава без да приложи негативен ПЦР тест

Берта Китинска
„Вчера во 23:30 часот во Полициска станица за граничен премин Табановце, при вршење на пасошка контрола на излез од Република Македонија, 26-годишниот М.Д. од Република...
Хроника

На скопскиот аеродром уапсен маж кој преку преку социјални мрежи се заканувал на функционер од Влада

Синоќа по полноќ на скопскиот аеродром бил приведен 28-годишниот М.М. од Гостивар, кој се барал со централен распис од гостиварската канцеларија за криминалистички работи. Ноќеска...
МАКЕДОНИЈА

„Анима мунди“: Вчерашното приведување е изживување врз тинејџер и неговиот миленик

Берта Китинска
Здружението за заштита на животни „Анима мунди“ реагира на приведувањето на момчето кое вчера, за време на полицискиот час, излегло да го прошета кучето. -Ние...
Хроника

МВР: 37 приведени поради непочитување на забраната за движење

Влатко Зорба
Во изминатото деноноќие, според евиденцијата на МВР, само едно лице не ја почитувало самоизолацијата, а 37 биле приведени поради непочитување на забраната за движење. Во...
Хроника

Приведен Емил Јакимовски

Влатко Зорба
Емил Јакимовски денеска е приведен од полицијата. Засега сепак нема информации за кое дело е приведен поранешниот вработен во Централниот регистар и дали е поврзано...
Регион

Црна Гора: На протестите приведен експретседателот на Општина Даниловград

Александар Тодески
Поранешниот претседател на Општината Даниловград во Црна Гора, Милодраг Кадиќ е приведен за време на граѓанските протести и блокади кои се случуваат низ целата држава...
Хроника

Полицијата привела седуммина мигранти во кумановско

Седум мигранти од Сирија, синоќа, се пронајдени и приведени во реонот на кумановското село Речица, соопшти МВР Полициските службеници од станица за Граничен премин и...