Таг : продолжува

Кошарка

Плејоф натпреварите во НБА ќе продолжат овој викенд

Stefanija Kuzmanovska
По средбата на играчите во НБА, донесена е одлука Плејоф натпреварите да продолжат овој викенд. Расните разлики во Америка предизвикаа нова реакција од јавноста, а...
СПОРТ

Шекил О’Нил: Нема смисла да се продолжува сезоната

Stefanija Kuzmanovska
Поранешната sвезда на НБА, Шекил О’Нил тврди дека поради пандемијата од коронавирус, нема смисла да се продолжи сезоната во најсилната кошаркарска лига. – Останете дома,...
СВЕТ

Џонсон продолжува да работи: Еве како изгледа неговиот работен ден откако беше заразен со коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Премиерот Борис Џонсон, кој е заразен од коронавирусот, објави дека не планира да му пренесе никакви овластувања на министерот за надворешни работи Доминик Раб и...
Хроника

Денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ затворено за јавноста

Stefanija Kuzmanovska
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина”, но рочиштето е затворено за јавност, поради сослушување на сведок поранешен вработен во Управа...
Хроника

Продолжува судењето за „Рекет“

Stefanija Kuzmanovska
Во Кривичниот суд во Скопје, денеска е закажано ново рочиште за случајот „Рекет”.  На последното рочиште за овој предмет беа презентирани докази од комуникацијата меѓу...
МАКЕДОНИЈА

Продолжува предистрагата за „Еко клуб“

Stefanija Kuzmanovska
Надлежниот јавен обвинител денеска до Единицата за економски и компјутерски криминал издаде наредба од мобилниот телефон на главниот инспектор во Град Скопје да бидат издвоени...
МАКЕДОНИЈА

Прекинот на железничкиот патнички и товарен сообраќај продолжува и денеска

Stefanija Kuzmanovska
Прекинот на железничкиот патнички и товарен сообраќај во државава продолжи и денеска, откако од завчера машинскиот персонал ја бојкотира работата со неисполнување на работните обврски ...
МАКЕДОНИЈА

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе се презентираат снимки доставени од Камчев

Stefanija Kuzmanovska
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за случајот „Рекет“. Случајот се наоѓа во доказна постапка и треба да се продолжи со презентирање...
МАКЕДОНИЈА

Судењето за „Рекет“ продолжува со презентација на материјални докази

Stefanija Kuzmanovska
Судењето за „Рекет“ денеска продолжува со презентација на материјални докази од страна на Обвинителството за организиран криминал. Судскиот процес против Бојан Јовановски и Катица Јанева...