Таг : професори

Политика

Царовска за „360 степени“: Ѓорчев си стави крај на кариерата со тоа што не закажа комисија за покачување на платите на професорите

Влатко Зорба
„Во овие неколку критични денови паѓаат маските и се гледа кој за што се залага, кој за евтина политика, а кој за системски решенија. Влатко...
Вести СВЕТ

Професори работеле како нарко-дилери: Правеле метамфетамин во школската лабораторија

Двајца вонредни професори на државниот универзитет Хендерсон во Арканзас се уапсени заради производство на метамфетамини во лабораторијата на оваа високообразовна установа. Тие би можеле да...
Забава МАГАЗИН

Уапсени професори од факултет кои произведувале метамфетамин

Елена Даскалова
Двајца универзитетски професори по хемија на Универзитетот Хендерсон во Арканзас се обвинети и уапсени под сомнение дека во факултетската лабораторија произведувале силни синтетички дроги. Овој...