Таг : пролет

МАГАЗИН Стил

Пролетна нега за вашата кожа по тмурната зима

Кристина Денесовска
Првите пролетни денови со себе носат бројни промени, како и за облеката така и за негата и бјути рутината. И додека зимските месеци бараа богата,...
Забава МАГАЗИН

Пролетен љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Без разлика дали сте сингл или вашето срце веќе некому припаѓа, пролетта е идеално време да внесете помали или поголеми освежувања во вашиот љубовен живот....
Забава МАГАЗИН

На бумбарите им прети изумирање, нивниот број драстично опаѓа

Кристина Денесовска
Бумбарите се едни од најважните опрашувачи во природата, моментално се загрозени бидејќи нивниот број драстично опаѓа. Според нивните податоци на новите истражувања овие инекти се...
МАКЕДОНИЈА

Богановиќ: Државното земјиште во Пролет ќе биде зеленило, ќе направиме и градинка

Државното земјиште кое било предвидено за градба во општина Центар ќе се пренамени во зеленило. Ова го кажа пред советниците градоначалникот на општината, Саша Богдановиќ,...