Таг : пропаднаа

Авто/мото

Преговорите меѓу Ферари и Фетел пропаднаа: Формула 1 добива неочекуван пресврт

Stefanija Kuzmanovska
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ќе го напушти Ферари на крајот на сезоната, откако пропаднаа преговорите за нов договор, јави Би-Би-Си. Како што се наведува,...