Таг : ПСЖ

Фудбал

16 дриблинзи против Аталанта и натпревар на сезоната во ЛШ: Уживајте! (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Првата sвезда на Пари Сен Жермен, Бразилецот Нејмар, постави сезонски рекорд во ЛШ за бројот на дриблинзи во еден натпревар, откако имаше 16 од нив...
Фудбал

Нејмар ја предаде наградата за најдобар играч на херојот против Аталанта

Влатко Зорба
Херојот на синоќешниот пресврт на ПСЖ против Аталанта (2: 1) во четвртфиналето од Лигата на шампионите беше Ерик Максим Чупо-Мотинг. Напаѓачот влезе во игра во...
Фудбал

ПСЖ со неверојатен пресврт за 3 минути до полуфинале на ЛШ

Влатко Зорба
Пари Сен Жермен е првиот полуфиналист во ЛШ! Францускиот шампион одигра инфарктни последни секунди од четвртфиналето против Аталанта и продолжува да сонува за највредниот трофеј...
Фудбал

Нејмар вреди колку цела Аталанта

Влатко Зорба
Четвртфиналниот натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и ПСЖ нуди најголема диспропорција кога станува збор за парите потрошени на плати и засилувања на играчите....
Фудбал

Француските медиуми го селат Роналдо во ПСЖ

Влатко Зорба
Кристијано Роналдо, првата ѕвезда на Јувентус и репрезентацијата на Португалија, би можел да ја продолжи кариерата во Франција, јавуваат локалните медиуми. „Францс фудбал“ ја донесе...