Таг : Рангник

СПОРТ Фудбал

Рангник потврди дека започнал преговори со Милан

Stefanija Kuzmanovska
Германецот Ралф Рангник потврди дека започнал преговори за да стане тренер на Милан. Сегашниот директор на Лајпциг е посочен како човекот што може да биде...