Таг : Расел Кроу

Забава

Може ли Расел Кроу да ги оживее кината (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Иако критичарите го нарекоа неговиот нов филм „Unhinged“ (наш слободен превод – „Исчашен“) „тежок за гледање“ и „непотребно непријатен“, славниот австралиски актер Расел Кроу може...
Забава МАГАЗИН

Расел Кроу предупреди за опасноста од климатските промени

Кристина Денесовска
Познатиот холивудски актер одлучи да прати видео порака до светот. Расел Кроу сака да ја подигне свеста за користење фосилни горива, односно за тоа колку...
Забава МАГАЗИН

Расел Кроу: Мојот дом има нов живот, благодарение на природата

„Мојот имот пред една недела, откако беше уништен од огнот и денес наутро откако цел викенд врнеше дожд“, напиша актерот Расел Кроу на Фејсбук заедно...
Забава МАГАЗИН

Светските ѕвезди донираат пари за Австралија

Елена Даскалова
Голем број светски музички, актерски и спортски имиња одлучија да ја покажат својата хумана и емпатична страна и да донираат пари за борбата против пожарите...
Забава

Расел Кроу – пожарникар од Австралија во чиј автомобил има „Златен глобус“ (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Расел Кроу сними специјално видео за да ја покаже својата опрема за противпожарна заштита. Австралискиот актер, чиј дом беше запален од шумски пожар во Австралија,...
Забава МАГАЗИН

Расел Кроу поради пожарите во Австралија не дојде на Златните глобуси

Актерот Расел Кроу поради пожарите во својата родна Австралија не беше присутен на доделувањата на Златните глобуси на кои е награден за улогата во минисеријата...
Забава МАГАЗИН

Домот на Расел Кроу изгоре во страшен пожар

Елена Даскалова
Холивудскиот актер Расел Кроу на социјалните мрежи објави дека во пожарите на источниот брег на Австралија, целосно изгорел неговиот дом, а уште се проценува материјалната...
Забава МАГАЗИН

Расел Кроу се здебели за новата улога

Познатиот холивудски актер се прослави со улогата на гладијатор во истоимениот филм, а во тоа време Расел Кроу го отелотвори мускулестиот римски генерал Максимус, но...