Таг : Рашфорд

Фудбал

Во досега невидена хуманитарна акција, Рашфорд нахранил 2,8 милиони деца

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд започна голема хуманитарна акција, за што доби соодветно признание. Градот упати голема честитка кон фудбалерот на „црвените ѓаволи“, за...
СПОРТ Фудбал

Лоши вести за фановите на Манчестер Јунајтед: Крај на сезоната за Рашфорд, го пропушта и ЕП

Лоши вести за навивачите на Манчестер јунајтед, но и на англиската фудбалска репрезентација. Повредата на Маркус Рашфорд е толку сериозна што многу веројатно ќе значи...
СПОРТ Фудбал

Повредениот Рашфорд ќе се врати на теренот пред крајот на сезоната

Маркус Рашфорд објави дека дефинитивно ќе се врати пред крајот на сезоната и со тоа ги отфрли тврдењата дека ќе биде далеку многу подолго од...
Фудбал

Солскјер: Рашфорд ја прикажа најдобрата партија под мое водство

Влатко Зорба
Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер по победата над Тотенхем во мечот од 15. коло од шампионатот на Англија (2:1), ја одбележа играта на...
СПОРТ Фудбал

Мурињо поразен на „Олд Трафорд“, Рашфорд јунак на Манчестер Јунајтед (ВИДЕО)

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е творец на победата на својот тим, откако постигна два гола во победата од 2-1 над Тотенхем. Жозе...