Таг : Распоред

МАКЕДОНИЈА

Црквите со распоред за празнувањето на Велигден и апел до верниците да покажат грижа кон ближните

Влатко Зорба
Црковните лица од храмот „Свети Петар и Павле“ – Ѓорче Петров подготвија програма за празнувањето на Велигден, во вонредната состојба поради Ковид-19. Во храмот ќе...
Фудбал

Гвардиола предложи револуционерно решение за густиот распоред во Англија

Влатко Зорба
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола смета дека голем број на натпревари во текот на сезоната доведуваат до повреди на играчите и негативно влијаат на...