Таг : реакции

МАКЕДОНИЈА

Социјалните мрежи вријат: „Поради собиров во Струга ќе седиме уште една година дома затворени“

Берта Китинска
По вчерашниот организиран собир во храмот Св. Георгиј во Струга, следеа реакции за непридржување на верниците до мерите за заштита од вирусот Ковид-19. Бура од...
Забава МАГАЗИН

Актерот Милош Тимотијевиќ добива смртни закани поради сцена во серијата Јужни ветар

Откако на српската телевизија се емитуваше епизода од серијата Јужни ветар во кој неговиот лик се бакнува со друг маж, актерот Милош Тимотијевиќ започнал да...
Забава МАГАЗИН

Фановите го критикуваат Канје бидејќи се однесувал лошо кон сопругата

Кристина Денесовска
Брачниот пар Кардашијан-Вест оваа недела два пати се избламирале во јавност. За тоа, виновен е Канје и неговото не џентлменско однесување кон сопругата кое камерите...
Забава МАГАЗИН

Ријана има ново момче за кое интернетот има што да каже

Пред неколку дена протече информацијата дека Ријана ја прекинала врската со тајното момче, милијардерот Хасан Јемел. Според тврдењата на Harper’s Bazaar, парот бил во врска...
МАКЕДОНИЈА

Рускоска и дел од споменатите категорично ги демантираа шпекулациите на Героски

Низа реакции се појавија по натписите на опозициските медиуми дека наводно Бојан Јовановски – Боки 13 сведочел пред обвинителката Вилма Русковска и вмешал лица блиски...