Таг : рецепт

Здравје и Храна МАГАЗИН

Пица-пита од готови кори (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Нема полесен начин како да имате највкусна пита со пица-фил во домашни услови, која нема да ве чини премногу, а е едноставна за подготовка. Состојки:...
МАКЕДОНИЈА

Наскоро терапија од кинин и сумамед за коронавирусот

За заболените од коронавирусот во земјава брзо ќе почне да се применува лекарска терапија од кинин и сумамед. Според информациите од Министерството за здравство, сумамед...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Како да направите леб без квасец

Дури и доколку никогаш не сте печеле леп, овие денови веројатно ви паднало на памет дека би било добро да најдете некој едноставен рецепт. Овој...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Брауни со банани и путер од кикирики (РЕЦЕПТ)

Брауни-колачите се омилени на многу луѓе, особено поради чоколадниот вкус и употребата на сосема мала количина брашно при подготовката. Но, овој рецепт е едно ниво...