Таг : рецепт

Здравје и Храна МАГАЗИН

Торта од моркови и бразилски ореви (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Тортата со моркови е апсолутен хит на блоговите за здрава исхрана и рецепти, а можете да ја подготвите и во жива, сирова варијанта, без печење....
Здравје и Храна

Пенаст десерт од само три состојки

Кристина Денесовска
Состојки: 3 јајца 120 гр бело чоколадо 120 гр свежо сирење Подготовка: Одвојте ги белките од жолчките, ставете ги во сад и во фрижидер. Загрејте...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Пенест јапонски чизкејк (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Еден од најпопуларните рецепти на интернет, веќе со години е таканаречениот јапонски чизкејк кој се подготвува од само три состојки. Единствено е важно да бидете...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Кандирани парчиња кора од портокал (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Сега, во периодот кога портокалите ги има во изобилие, потребно е редовно да ги консумирате, со цел да ги искористите нивните хранливи материи максимално. Но,...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Зелено смути за силен имунитет

Овој пијалок е полн витамини, го зајакнува имунитетот и помага во борба против вирусите и настинките. Ова злеено смути можете да го пиете и превентивно...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Ролнички со цимет со неповторлив вкус

Елена Даскалова
Ролните со цимет се еден од највкусните ароматични десерти, кои со помош на овој рецепт можете и самите да ги подготвите дома. Потребни состојки: 350...