Таг : рецепт

Здравје и Храна МАГАЗИН

Зелено смути за силен имунитет

Овој пијалок е полн витамини, го зајакнува имунитетот и помага во борба против вирусите и настинките. Ова злеено смути можете да го пиете и превентивно...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Ролнички со цимет со неповторлив вкус

Елена Даскалова
Ролните со цимет се еден од највкусните ароматични десерти, кои со помош на овој рецепт можете и самите да ги подготвите дома. Потребни состојки: 350...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Брз колач со ананас и јаткасти плодови (РЕЦЕПТ)

Елена Даскалова
Овој рецепт е многу лесен за подоготвка, но во исто време и многу поразличен од она што сте навикнале досега кога е ваквата комбинација на...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Чиа пудинг кој го прочистува дебелото црево

Елена Даскалова
Предноста на чиа пудингот, освен тоа што лесно се подготвува, е и во тоа што може да биде навистина хранлив појадок кој го олеснува празнењето...