Таг : Рецепти

МАКЕДОНИЈА

Филипче: Не правете залихи, лекови на рецепт на товар на Фондот има во доволни количини

Влатко Зорба
Министерот за здравство, Венко Филипче повторно апелираше до граѓаните да не купуваат лекови непотребно и да прават залихи во своите домови, бидејќи лекови на рецепт...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Рецепти за јадења од коприва: Полни со железо доволно за целото тело

Елена Даскалова
Копривата е многу здрава, а освен како чај и додаток во исхраната, таа може да биде и добра основа за здрав и комплетно нутритивен оброк....
Здравје и Храна МАГАЗИН

Три оброци за здрава штитна жлезда

Елена Даскалова
Ако имате нарушување на работата на штитната жлезда, освен што морате редовно да ја примате терапијата, задолжително е и да внесете одредени промени во животниот...
Здравје и Храна МАГАЗИН

10 рецепти за вкусни јадење од експрес лонец

Освен што може да го забрза и олесни готвењето, експрес лонецот може да биде одличен и за подготовка на здрави и хранливи намирници. Во продолжение...