Таг : Реџеп Тајип Ердоган

СВЕТ

Ердоган се закани: Поинтензивна офанзива доколку не биде реализиран договорот со САД во целост

user4
Турција ќе ја продолжи офанзивата во североисточниот дел на Сирија уште поинтензивно од претходно ако договорот со САД за петдневно примирје не биде реализиран во...
СПОРТ

Озил: Mојата одлука да се откажам од Бундестимот ќе се покаже вистинска

user4
Играчот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, не жали за неговата одлука да замине од германската репрезентација. Според него, расизмот е голем проблем во...
СВЕТ

Ердоган со закана до ЕУ: Ќе ги отворам „портите“ за сириските бегалци

user4
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган се закани дека ќе ги „отвори портите“ за сириските бегалци од неговата земја кон Европа, одвивајќи ги критиките на Европската...