Таг : Репрезентација

Ракомет СПОРТ

Пораз на машкиот ракометен национален тим од Кувајт

Никола Поповски
После вчерашната победа од 27:24, вечерва македонскиот ракометен машки национален тим загуби од Кувајт со 22:23, на контролниот натпревар кој се одигра во српскиот град...
Фудбал

Бензема не е добредојден во репрезентацијата на Алжир

Влатко Зорба
Подготвеноста на Карим Бензема да игра за репрезентацијата на Алжир не ужива поддршка кај селекторот на тимот. Деновиве, напаѓачот на Реал Мадрид изјави дека е...
Фудбал

Лев: Ноер е број еден во германската репрезентација

Влатко Зорба
Селекторот на германската фудбалска репрезентација Јоаким Лев истакна дека голманот на Баерн, Мануел Нојер е првиот негов избор на голманската позиција. – Како што веќе...