Таг : Репрезентативец

Фудбал

Нов расистички скандал со англиски репрезентативец

Влатко Зорба
Нов расистички скандал го потресе европскиот фудбал. Само една недела по натпреварот помеѓу Бугарија и Англија (0-6), кој беше прекинат двапати поради расните испади, англиски...