Таг : Република Северна Македонија

МАКЕДОНИЈА

Полицискиот час не го почитувале 59 лица, од нив приведени 32

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 141 лице им се издадени решенија за изолација, а 14 лица потпишале изјави...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски-Сасоли: Новата методологија важен чекор кон старт на преговорите

Берта Китинска
Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите реформски чекори...
Политика

Жерновски во Женева: С. Македонија е позитивен пример во регионот!

Влатко Зорба
Заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски со министерот за внатрешни работи остварија средба со Високиот комесар за бегалци на ОН (УНХЦР), Филипо Гранди, на...