Таг : риби

МАГАЗИН

Љубовен викенд: Водолиите да покажат разбирање, Рибите бегаат од сериозна врска

Влатко Зорба
Погледнете што ви подготвиле ѕвездите на љубовен план овој викенд. Овен Партнерот се поставува поарогантно, што го прави сè потензично затоа што не можете да...
Забава МАГАЗИН

Четирите најемпатични хороскопски знаци

Кристина Денесовска
На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци со кои отворено може да разговарате за своите чувства

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа,...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се најголеми хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои се меѓу најкомплицираните

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една...
Забава МАГАЗИН

Март им носи пари на три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
Нивните џепови ќе бидат полни со пари овој месец. Јарците можат успешно да инвестираат. Во рок од 3 до 4 месеци,вашата инвестиција ќе започне да...
Забава МАГАЗИН

Сезоната на Риби ќе биде посебна за три хороскопски знаци

Кристина Денесовска
За време на поголемиот дел од сезоната на Риби, нашата среќа ќе биде пореметена од ретроградниот Меркур, но поради тоа не треба да очајувате. Тоа...
Забава МАГАЗИН

Кои знаци ќе бидат најмногу погодени од ретроградниот Меркур?

Кристина Денесовска
Сите кои ги следат случувањата на стролошкото небо знаат дека Меркур оваа година прв пат е ретрограден од 17 февруари до 10 март. Преед да...
Забава МАГАЗИН

Трите најчувствителни хороскопски знаци

Тие најчесто се чувствуваат несфатено и како никој да не ги цени доволно. Личностите родени во овие хороскопски знаци се исклучително чувствителни и емоциите најчесто...
Забава МАГАЗИН

Шест хороскопски знаци кои имаат среќа во љубовта

Сите ние имаме пријатели кои ги бираат партнерите кои не им одговараат или не се за нив. Од друга страна ги имаме и оние чиј...