Таг : риби

Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Кристина Денесовска
Има нешто магично во овој дел од годината кога луѓето се чувствуваат и однесуваат поразлично. Поради тоа многумина, во ова посебно време, ја наоѓат својата...
Забава МАГАЗИН

Во 2020 овие 6 хороскопски знаци ги очекува преголема среќа

Елена Даскалова
Новата година е на самиот праг, а астролозите предвидуваат дека ќе биде релативно добра за сите хороскопски знаци, но дека 2020 ќе им се „оддолжи“...
Забава МАГАЗИН

Овие хороскопски знаци се најголемите кукавици

Тие избегнуваат ризик и кога го нема. Личностите родени во овие знаци се плашат од секаков конфликт, не знаат да застанат зад себе и многу...
Забава МАГАЗИН

Трите најкреативни знаци во зодијакот

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни....
Забава МАГАЗИН

Овие два хороскопски знаци имаат најмногу среќа во животот

Се чини дека многу малку се трудат, а сите желби им се исполнуваат со леснотија. Астролозите велат дека кога среќата е во прашање, овие два...
Забава МАГАЗИН

За љубовта ја погазуваат својата гордост, рибите најлесно простуваат

Во морето причини поради кои луѓето се смируваат с поранешните партнери своето место го најде еден посебен хороскопски знак. Рибата најлесно го простува неверството. Се...
Забава МАГАЗИН

4 хороскопски знаци кои најтешко ја наоѓаат вистинската љубов

Елена Даскалова
Иако на сите им е доста тешко додека да ја најдат личноста која е вредна за нивната љубов и внимание, на четворица претставници на хороскопот...