Таг : РИкер

Политика

Касами се сретна со Филип Рикер во САД

Влатко Зорба
Првиот човек на Движењето Беса, Биљал Касами, денеска оствари работна средба со помошниот државен секретар за Европа и Евроазија, амбасадорот Филип Рикер. За својата средба...