Таг : Ристовски

Политика

Одложено рочиште за 27 април, Ристовски и Вељановски во самоизолација

Влатко Зорба
Денес се одложи рочиштето за случајот „27 април“ откако обвинетите во случајот Спиро Ристовски и Трајко Вељановски се во самоизолација. Тие се меѓу четворицата обвинети...
Политика

Бугарите не уценуваат и условуваат бидејќи и попуштивме на Грција, вели Ристовски

Берта Китинска
Несвојствено е на приватникот да му се меша кој ќе вработува, не може владата да му се товари и да му дава нова регулатива со...
Политика

Лидерот на Интегра бара Мицкоски јавно да му се извини

Берта Китинска
Љупчо Ристовски, лидерот на Интегра најави тужба против Христијан Мицкоски за обвинувањата дека тој бил финансиски мотивиран со цел предизборно да се поделат опозициските гласови....
Политика

Ристовски: Можеше да има и помалку смртни случаи, ако владата реагираше помудро и похрабро

Влатко Зорба
Претседателот на „Интегра“, Љупчо Ристовски во вечерашното издание на „Само вистина“ на „Канал 5“ ТВ изјави дека како партија ги дале своите предлози до владата...
МАКЕДОНИЈА

Ристовски со воведни зборови за 27 април: Јас и Миле дента не бевме во „Белата палата“

Влатко Зорба
Ниту сум ги организирал протестите, ниту го мобилизирал членството, ниту сум бил на осмиот кат во „Белата палата“ заедно со други поранешни министри на 27...
МАКЕДОНИЈА

Ристовски: Успешните и квалитетни луѓе се најлесни за комуникација

Влатко Зорба
Ракометниот голман Борко Ристовски, кој неодамна стана дел од стратешкиот тим на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски, денеска присуствуваше на одбележувањето на Денот на...