Таг : Родченков

Вести

Родченков: Се закануваат дека ќе ме убијат затоа што ја срушив империјата на Путин

Влатко Зорба
Поранешниот шеф на руската анти-допинг лабораторија, Григориј Родченков, кој откри како државата стои зад системскиот допинг, со години е на Запад. „Ова се мои безбедносни...