Таг : Родригез

Забава

Роналдо ја запросил Џорџина и размислува да се откаже од фудбалот

Влатко Зорба
Суперѕвездата на Јувентус и Португалија, Кристијано Роналдо и предложил брак на својата девојка Џорџина Родригез, тврди „Ел Мундо Депортиво“. Таа, се разбира, рекла „да“. Ова...
Забава

Џеј Ло и нејзиниот вереник купиле куќа од 40 милиони долари (ФОТО)

Влатко Зорба
Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез купиле луксузна вила на Островот Стар во Мајами, а за имотот издвоиле 40 милиони долари, јавуваат странските...
Фудбал

Родригез на „Олд Трафорд“? Англичаните пишуваат дека е можно за половина од сумата што ја барал Реал

Влатко Зорба
Хамес Родригез се споменува уште од минатата година како играч кој би можел да игра на „Олд Трафорд“, особено затоа што Колумбиецот не успеа да...