Таг : Роџер Федерер

Други спортови СПОРТ

Федерер го „реши“ Ѓоковиќ и се пласира во полуфиналето во Лондон

Освојувачот на 20 Гренд-слем титули, Роџер Федерер ја оствари својата 22-ра победа во 49-тиот судир со Новак Ѓоковиќ и се квалификуваше во полуфиналето на завршниот...
Други спортови СПОРТ

Погледнете што прави Федерер за да ја одржи формата (ВИДЕО)

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер наголемо се подготвува за завршниот мастерс во Лондон. Федерер се наоѓа во група со Ѓоковиќ, Тим и Беретини. Иако има 38...
Други спортови СПОРТ

Ѓоковиќ во иста група со Федерер во Лондон

Од 10 до 17 ноември во „О2 арената“ во Лондон ќе се одржи завршниот Мастерс турнир на кој ќе настапат осумте најдобри тенисери на светот,...
Други спортови СПОРТ

Федерер се повлече од Мастерсот во Париз

Maja_Serafimova
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се повлече од турнирот во Париз (Франција), пренесува прес-службата на натпреварувањето. Во второто коло Федерер требаше да игра со победникот од...