Таг : Роџерс

Фудбал

Роџерс по победата од 5:2 над Сити: Ми требаа 13 години за да поставам ваква игра

Влатко Зорба
Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс кажа дека му требало многу време за вакво издание на неговата екипа. Лестер го победи Сити со 5:2 на гости,...
Фудбал

Роџерс по поразот од Ливерпул: Горд сум на мојот тим

Влатко Зорба
Менаџерот на Лестер, Брендан Роџерс, се очекуваше да биде разочаран по поразот од 1-2 против Ливерпул. „Лисиците“ беа на секунди од тоа да освојат поен...