Таг : Рој Кин

Фудбал

Рој Кин смета дека борбата за титулата во Англија е завршена

Влатко Зорба
Некогашниот фудбалер на Манчестер јунајтед и поранешен ирски репрезентативец, Рој Кин, смета дека предноста на Ливерпул пред конкурентите во Премиерлигата е толку голема, што не...