Таг : Роналдињо

Фудбал

„Роналдињо ми пријде во тунелот и ми го даде дресот – Те молам немој повеќе да ме удараш“

Stefanija Kuzmanovska
Сите знаеме дека Роналдињо беше голем мајстор на фудбалот и незапирлив за многу чувари. Единствениот начин да го запрете беше „поштено да го претепате“ на...
СПОРТ

Прва исповед на Роналдињо по затворот: Бев зачуден кога ги видов документите

Stefanija Kuzmanovska
Легендарниот Бразилец Роналдињо Гаучо неодамна излезе од затвор во Парагвај, а во моментот се наоѓа во хотелски притвор во Асунсион. Помина повеќе од еден месец...
Фудбал

Бразилците Роналдо и Роналдињо се вклучија во дебатата „кој е подобар – Меси или Роналдо“?

Влатко Зорба
Во дебатата се вклучија и легендарните Бразилци, Роналдињо и Роналдо. Заклучокот е дека зависи од вкусовите, но и двајцата го избраа истиот како нешто подобро....
СПОРТ

Роналдињо во златен кафез: Сите се обидуваат да му угодат

Stefanija Kuzmanovska
Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо од неодамна е во домашен притвор, откако тој и неговиот брат беа ослободени од затворот во Парагвај, каде беа приведени за...
Фудбал

Роналдињо излегува од затвор

Влатко Зорба
Поранешната суперsвезда на Барселона, Роналдињо е ослободен од затворот во Парагвај по само 32 дена, откако требаше да одлежи шестмесечна казна поради фалсификувана документација, пренесе...
СПОРТ

На Роналдињо му се заканува и обвинение за „перење пари“

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот најдобар фудбалер на светот, Роналдињо, кој моментно е во затвор во Парагвај заради фалсификување на пасошите, се соочува и со обвиненија за „перење пари“....
СПОРТ Фудбал

Одбиена кауцијата од 1,7 милиони евра, Роналдињо останува во притвор

Поранешниот бразилски фудбалски репрезентативец, Роналдињо останува во притвор во Парагвај за фалсификување на патни исправи, откако судот во Асунсион ја одби неговата понуда за кауција...