Таг : Ростов

Вести СВЕТ

Петмина загинати заради кавга за пасишта во Ростовската област

Maja_Serafimova
Пет лица загинаа за време на престрелка на фарма во Ростовската област, јавија руските медиуми. Во инцидентот се ранети и две други лица. Според информации...