Таг : РТС

Регион

Ѓилас: Вучиќ е 40 минути гостин во дневникот на РТС, кој трае 30 минути

Влатко Зорба
Претседателот на Партијата за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, изјави дека, освен за Косово, никој во Европа денес не разговара со српскиот претседател Александар...
Регион

РТС не го пренесува протестот пред српското собрание

Влатко Зорба
Додека илјадници граѓани на Белград протестираат пред Националното собрание, Јавниот сервис (РТС) емитува акционен филм со Џеки Чан во главната улога на својата прва програма....
Регион СВЕТ

Сојузот за Србија соопшти дека утре ќе ги блокира сите влезови во зградата на РТС

Сојузот за Србија соопшти дека утре ќе ги блокира сите влезови во зградата на РТС од 12 до 20 часот, незадоволни од известувањето на јавниот...