Таг : Руни

Фудбал

Руни: Јунајтед направи голема грешка со отпуштањето на Ван Гал

Легендата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни верува дека „црвените ѓаволи“ направиле голема грешка кога го отпуштиле Луис Ван Гал по две сезони во клубот. Холанѓанецот...