Таг : сам

Регион

Курц: Западен Балкан не смее да се остави сам во корона-криза

Stefanija Kuzmanovska
Западен Балкан е регион во нашата непосредна област, затоа имаме најголем интерес да биде стабилен и земјите од регионот да имаат европска перспектива, рече австрискиот...