Таг : сапун

Здравје и Храна МАГАЗИН

Разликата меѓу сапун и антибактериски гел

Сапунот и антибактерискиот гел се наменети за различни околности. Иако е добро да имате гел при рака, додека патувате, ништо не е поефикасно како темелно...
Забава МАГАЗИН

Глорија Гејнор против короната: Покажа како таа мие раце на своја песна (ВИДЕО)

Заштитата од коронавирусот значи и дека треба редовно да ги миете рацете, а за да бидете сигурни дека тоа сте го направиле правилно, најдобро е...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Научниците предупредуваат каков шампон не треба да користите

Научниците предупредуваат дека козметичките производи содржат хемикалија која го уништува здравјето на луѓето ширум светот. Триклосан и триклокарбан се хемикалии кои се содржани во антибактерискиот...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Неверојатен трик: Намачкајте го огледалото во бањата со сапун пред да се капете

user2
На огледалото во бањата често остануваат дамки од бигор или сапуница, а сите знаеме колку е тешко да се исчисти површината без да останат траги...