Таг : Сарачини

СТАВ

Сарачини: Државата под итно да преземе мерки против хулиганизмот

Влатко Зорба
Државата под итно да преземе мерки против хулиганизмот! Денес во Ѓорче Петров за влакно е избегнат сериозен меѓуетнички инцидент. На повиците „Мртов Шиптар добар Шиптар“...
СТАВ

Сарачини: Не се сомневам дека Шарените револуционери, оние што се бореа за вредностите, ќе знаат што да одберат

Влатко Зорба
Во Шарената револуција, да не заборавиме најдраги мои,освен најбројната СДСМ, беа многу партии . Плус, некои луѓе кои излегуваа на тие протести и оформија партии...
СТАВ

Сарачини: Сите заедно да го слушнеме крикот на Караџовски, и да почнеме да ги слушаме професионалците

Влатко Зорба
Во 1999, кога ги правевме првите чекори на тогаш експерименталното Лајф Радио, со една моја драга колешка направивме радио-репортажа во Институтот за јавно здравје за...
СТАВ

Сарачини: Рама рече дека ќе се отворат границите на Албанија за сите соседи

Повторно изгубени во преводот. Рама рече дека ќе се отворат границите на Албанија за сите соседи. Точка. Потоа, ги повика сите Албанци, од соседството, Македонија,...
СТАВ

Сарачини: Лудаците ќе тропнат и на ваша врата

Деновиве уште еднаш го гледаме „резултатот“ на неказнивоста и молкот кон насилството, омразата и дискредитирањето на десетици новинари и граѓански активисти, кои траат со години,...
СТАВ

Сарачини: Може да се донира само за МВРО – на сметките во Лугано, Белизе, Пешта, за палати и џабал’к плацеви

Влатко Зорба
МВРО. Се фалат со туѓи донации. Сами не донираат. Не даваат друг да донира на луѓе во потреба. Може да се донира само за МВРО...