Таг : Сари

Фудбал

Сари: Ако сакав да избегнам тензии, ќе се вработев во пошта

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, не е загрижен за критиките кон него по два последователни порази на гости. „Бјанконерите“ отстапија како гости на Наполи, а...
СПОРТ Фудбал

Сари лут на своите играчи по поразот од Верона

Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, беше лут на своите играчи по поразот од 1-2 од Верона. „Бјанконерите“ го презедоа водството во играта, но домаќинот направи...
Фудбал

Сари: Би сакал да му помогнам на Кристијано да ја освои шестата „Златна топка“

Влатко Зорба
Менторот на Јувентус, Маурисио Сари, призна дека една од неговите големи цели во тимот е да му помогне на Кристијано Роналдо да ја освои својата...
Фудбал

Сари: Ако Лацио ја задржи оваа форма, тешко е некој да ги сопре

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, не го криеше восхитот за одличната форма на Лацио во последно време. По втор пат од почетокот на сезоната, „орлите“...
Фудбал

Сари: Ќе биде одлично да се соочам со Мурињо

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, посака неговиот тим да го пречека водениот од Жозе Мурињо Тотенхем во следната фаза од Лигата на шампионите. Ждрепката за...
СПОРТ Фудбал

Сари: Не можеме да играме со Роналдо, Дибала и Игуаин во напад во исто време

Тренерот на Јувентус, Маурисио Сари, прокоментира дека тројцата офанзивни играчи на „бјанконерите“ Кристијано Роналдо, Пауло Дибала и Гонзало Игуаин не можат да бидат на теренот...
Фудбал

Сари по победата над Интер: Можеме да станеме многу подобри

Влатко Зорба
Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари по победат (2:1) во дербито со Интер синоќа на гостински терен во 7. коло од италијанскиот шампионат, не дава големо...