Таг : Саша Богдановиќ

МАКЕДОНИЈА

Богдановиќ: Локацијата кај „Треска” ќе биде уредена по примерот на населбата Пролет

Берта Китинска
Советот на Општина Центар го усвои Заклучокот, со кој се одлучи по пат на јавен конкурс да се уреди локацијата кај поранешна „Треска”. Што значи...
МАКЕДОНИЈА

Богдановиќ: Убеден сум дека ќе најдеме заеднички јазик со „Никофон“ во интерес на граѓаните

Александар Тодески
Преговорите со сопственикот на „Никофон“ се во тек, но уште немаме ништо договорено. Јас верувам дека во интерес на жителите ќе најдеме заеднички јазик, вели...
Останати

Како државата го отуѓи земјиштето на кое „Никофон“ сака да гради катна гаража

Петти април 2012 година, четврток. Советниците во општина Центар, во тоа време предводена од Владимир Тодоровиќ, на седница го носат изменетиот Детален урбанистички план за...
МАКЕДОНИЈА

Богдановиќ контра Обвинителството: Во 2016 година се доставени 72 дополнителни списи за случајот со „Никофон“

По барање на адвокатот на сопственикот на „Никофон“, Никола Настески, општина Центар имала неколку обиди да постигне договор со фирмата за обештетување, со цел земјиштето...
МАКЕДОНИЈА

Богдановиќ ќе одржи прес конференција за случувањата со катната гаража на „Никофон“

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, денеска на прес конференција ќе зборува за последните случувања со барокната катна гаража која „Никофон“, за која тој како...
МАКЕДОНИЈА

Настески за Локално: Не ми е познато дека има кривична за купопродажбата

Општина Центар и сопственикот на „Никофон“, Никола Настески преговарале до пред еден месец со цел да не почне изградбата на барокна катна гаража на паркингот...
МАКЕДОНИЈА

Богановиќ: Државното земјиште во Пролет ќе биде зеленило, ќе направиме и градинка

Државното земјиште кое било предвидено за градба во општина Центар ќе се пренамени во зеленило. Ова го кажа пред советниците градоначалникот на општината, Саша Богдановиќ,...