Таг : Саутгејт

СПОРТ

Додека Саутгејт е селектор, Вокер да заборави на повик за репрезентацијата

Stefanija Kuzmanovska
Долгогодишниот играч на репрезентацијата и еден од најискусните фудбалери на кои Герет Саутгејт сметаше многу, очигледно ја заврши кариерата во дресот на Англија. Барем за...
СПОРТ Фудбал

Саутгејт по убедливиот триумф над Црна Гора: Ја освоивме нашата група без многу стрес

Тренерот на Англија, Герет Саутгејт не го криеше задоволството по победата на „Вембли“ со 7:0 над Црна Гора. Тоа беше успехот што го запечати пласманот...
Фудбал

Саутгејт: Ќе ги почитуваме правилата на УЕФА, се останато се хипотези

Влатко Зорба
Тренерот на Англија, Герет Саутгејт потврди дека неговиот тим ќе ги почитува правилата на УЕФА, дури и ако неговите играчи бидат жртви на расистички навреди...
Фудбал

Саутгејт: Имам договор со ФА до 2022 година, нема шанси да си заминам до тогаш

Влатко Зорба
Тренерот на Англија, Герет Саутгејт јасно стави до знаење дека нема намера да го напушти тимот, иако неговото име е силно поврзувано со Тотенхем. „Петлите“...