Таг : СДСМ

Политика

Васев: ВМРО-ДПМНЕ дејствува опасно по јавното здравје

Берта Китинска
Очајниот губитник Христијан Мицкоски продолжува со неодговорно, незрело однесување, опасно по јавното здравје и спротивно на интересите на граѓаните. Денеска безидејниот Мицкоски повторно ќе организира...
Политика

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да покаже одговорност, законските измени мора да се донесат

Берта Китинска
Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата, велат од СДСМ....
Политика

Пратениците итно да ги донесат мерките за заштита од коронавирусот, порачуваат од СДСМ

Берта Китинска
Состојбата со коронавирусот е навистина сериозна, бројот на новоинфицирани континуирано расте, а болничките капацитети се полнат, затоа сите треба да бидеме свесни дека од секој...
Политика

СДСМ: Борбата против коронавурусот е заедничка на сите граѓани

Берта Китинска
Ситуацијата со коронавирусот во целиот свет и кај нас, навистина е сериозна, бројот на новоинфицирани е голем и затоа е неопходно секој граѓанин да ги...
Политика

СДСМ: Институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните

Берта Китинска
Владата предводена од СДСМ и институциите се посветени на зголемување на безбедноста на граѓаните, на обезбедување ред, правда и дисциплина на сите нивоа. Јавноста е...
Политика

СДСМ викендов одржале 24 средби во различни населени места

Влатко Зорба
Овој викенд, претставници на СДСМ одржале 24 маалски и урбани средби во различни населени места, општини, ширум земјава, соопштија од партијата на Заев. Заменик претседателката...
МАКЕДОНИЈА Политика

СДСМ не гледа потреба од лидерска средба

Берта Китинска
Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на СДСМ,...
Политика

СДСМ: Посветено креираме мерки и политки за борба против сиромаштијата

Берта Китинска
Владата предводена од СДСМ континуирано и посветено креира и реализира мерки и политки за борба против сиромаштијата, за помош на најранливите категории граѓани. Овие заложби...
Политика

СДСМ: Наместо да даде оставка како што вети, Мицкоски продолжува да се однесува деструктивно

Влатко Зорба
„Губитникот Христијан Мицкоски наместо да даде оставка како што вети пред изборите, продолжува да се однесува деструктивно. Денес, Мицкоски продолжува да врши упади во други...
Политика

СДСМ: Зголемениот број инфицирани со коронавирусот е аларм за доследно почитување на протоколите и мерките

Влатко Зорба
„Состојбата со пандемијата со коронавирусот е сериозна, бројките кои континуирано растат се загрижувачки и ова е аларм за сите, без исклучок за доследно почитување на...