Таг : СДСМ

МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Мицкоски од бизнисот со хидроцентралите

user4
СДСМ со соопштение за јавноста бараат од ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Мицкоски од бизнисот со хидроцентралите. „ВМРО-ДПМНЕ упорно шири невистини и лажни обвинувања преку...
Политика

Пратениците на СДСМ не одлучиле дали ќе прифатат формирање на анкетна за работата на СЈО

Влатко Зорба
Пратениците во петок ќе гласаат за предлог на одлуката за основање на анкетна комисија за работата на Сепцијалното јавно обвинителство од основањето до 15 септември...
Политика

Спасовски: Од заробена држава денес имаме слободна и демократска држава партнер на регионот и светот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Денес после 2 и пол години од преземањето на одговорноста да управуваме со институциите, можеме да констатираме колку е различна нашата држава, порача потпретседателот на...
Политика

СДСМ: Нема ново нето задолжување, ги расчистуваме долговите наследени од ВМРО-ДПМНЕ

Влатко Зорба
„Нема крај на лагите од ВМРО-ДПМНЕ, партијата која ја задолжи државата и ја донесе до економски крах, не може да се помири со фактот што...
Политика

Филипче: Грижата за пациентите е нашиот врвен приоритет, го унапредуваме здравствениот систем (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Како одговорна политичка партија докажавме дека грижата за пациентите е нашиот врвен приоритет, водејќи вистински политики во интерес на сите граѓани“, изјави денеска на прес...
Политика

Заев и Мицкоски со спротивставени ставови по прашањето за датум за преговори во ЕУ

Влатко Зорба
Лидерите на двете најголеми политички партии во земјава денеска споделија различни ставови во однос на прашањето за датумот за почеток на преговорите со ЕУ кој...
Политика

Спасовски: СДСМ го консолидира безбедносниот систем во земјата и обезбеди подобри услови за полицајците (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Куманово се осврна на остварувањето на клучниот предизвик во државата за консолидирање на...
Политика

Сработивме се што беше потребно, со право очекуваме почеток на преговори со ЕУ, вели Заев

Влатко Зорба
Претседателот на СДСМ Зоран Заев на граѓанската трибина во Куманово порача дека државата и граѓаните со право очекуваат почеток на преговорите со ЕУ и тоа...
Политика

Заев од Куманово: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со успехот на државата (ВИДЕО)

Влатко Зорба
ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не можат да се помират со напредокот, тоа што на чекор сме од почеток на преговори и затоа со разни сценарија...
Политика

Караванот на граѓански трибини ,,На прав пат” денеска во Куманово

Влатко Зорба
Денес караванот на отворени граѓански трибини под мотото „На прав пат”, ќе биде со граѓаните на Општина Куманово. Граѓанската трибина ќе се одржи во Национална...