Таг : седница

МАКЕДОНИЈА

Владата закажа седница во 13:30 часот: Се очекува одлука за првомајскиот полициски час

Берта Китинска
Владата ќе одржи седница во 13:30 која ќе се одвива преку видео-интернет комуникација. Оттаму информираат дека за заклучоците од истата ќе информираат по нејзиното завршување....
МАКЕДОНИЈА

Ќе се примени ли во Куманово, карантинот по примерот на Дебар?

Берта Китинска
Барањето на Општина Куманово за воведување 14-дневен карантин со целосна забрана за движење на жителите, денеска ќе се најде на седница на Владата. Министерот за...
МАКЕДОНИЈА

Спасовски, Османи и Филипче не присуствуваат на седницата на Советот за безбедност

Берта Китинска
Започна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија на која се очекува да се расправа и донесе одлука за продолжување на вонредната состојба...
Политика

ДС: Да се свика итна седница, на која ќе се разговара за издржаноста и оправданоста на мерките

Берта Китинска
Демократскиот сојуз предлага Претседателот на државата, Владата и најмалку 20 пратеници, да побараат да се свика итна седница на Собранието на Република Северна Македонија, на...
МАКЕДОНИЈА

Пендаровски за утре закажа седница на Советот за безбедност

Влатко Зорба
Советот за безбедност на Република Северна Македонија утре од 12 часот ќе одржи седница во Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски. На седницата Советот се очекува...
Политика

Седница на Владата за нови мерки поврзани со состојбата со Ковид-19

Влатко Зорба
Владата попладне со почеток во 17 часот ќе одржи седница. За заклучоците од седницата на Владата која заседава за одлуки и мерки поврзани со состојбата...
МАКЕДОНИЈА

Туфегџиќ: Мора да има седница на Собранието за потврда на вонредната состојба

Независната пратеничка од коалицијата на СДСМ, Ивана Туфегџиќ на Фејсбук посочи дека Собранието има должност да се свика седница, па дури и таа де се...