Таг : седница

Политика

Седница на Владата за нови мерки поврзани со состојбата со Ковид-19

Влатко Зорба
Владата попладне со почеток во 17 часот ќе одржи седница. За заклучоците од седницата на Владата која заседава за одлуки и мерки поврзани со состојбата...
МАКЕДОНИЈА

Туфегџиќ: Мора да има седница на Собранието за потврда на вонредната состојба

Независната пратеничка од коалицијата на СДСМ, Ивана Туфегџиќ на Фејсбук посочи дека Собранието има должност да се свика седница, па дури и таа де се...
МАКЕДОНИЈА

Курти: Подготвени сме да соработува со владите во Скопје и Подгорица

Берта Китинска
Претседателот на Владата на Косово, Албин Курти се заложи за проширување на соработката со соседните земји и ја најави можноста за одржување заеднички седници со...
МАКЕДОНИЈА

Владата донесени повеќе одлуки за програмите и работата на институциите по распишувањето на изборите

Берта Китинска
На 9-тата седница на Владата донесени повеќе одлуки за да се обезбеди континуитет на програмите и работата на институциите по распишувањето на изборите Владата на...
МАКЕДОНИЈА

Владата на седница поништи пет нови распоредувања во МВР

Александар Тодески
Владата на вечерашната седница донела одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место, донесени од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, соопштија од...
МАКЕДОНИЈА

Владата на седница од 21 часот, не откриваат за што се заседава

Александар Тодески
Владата вечерва во 21:00 часот ја започна деветтата седница, за која од владиниот прес центар известија два часа пред почетокот. Засега нема информации за што...
Политика

Џафери ја прекина 135.седница, дополнително ќе биде закажано нејзиното продолжение

Влатко Зорба
Претседателот на Собранието Талат Џафери, пред почетокот на почетокот на 136. седница, ја прекина 135-тата, а нејзиното продолжение, како што рече, дополнително ќе биде закажано....
МАКЕДОНИЈА

Наместо за Законот за ЈО, пратениците се довикуваат и си покажуваат фотографии од Боки 13

Александар Тодески
Наместо да зборуваат за Законот за Јавното обвинителство, власта и опозицијата со довиквуања од место се расправаат кој сакал, а кој не сакал избори. Координаторот...
МАКЕДОНИЈА

Координација на пратениците кај Џафери пред почетокот на седницата за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески
Координаторотите на пратеничките групи на координација со претседателот на Собранието, Талат Џафери, откако вчерашната долгонајавувана седница за Законот за Јавно обвинителство почна во 22 часот,...